Lenule15

Kolik musel rytíř dosáhnout let aby byl pasován???

Nejlepší odpověď
brillant

DÚ 7. ročník
. . – – – /. – – – – //

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=pa­sov%C3%A1n%C3%AD+na+ryt%­C3%AD%C5%99e&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest#q=pasov%C3%A1n%C­3%AD+na+ryt%C3%AD%C5%99e­&hl=cs&client=o­pera&hs=z9u&ch­annel=suggest&e­i=nh5kUYrFEoT­Hsga8t4HgBw&star­t=30&sa=N&bav=on­.2,or.r_qf.&fp=e­caa0031d8d8488­2&biw=1366&bih=582

Další odpovědi
badisko

leta v tom nehrajou zadnou roli…

Dajvla

Kolik let nevím, ale nebylo to spíš, podle nějakého činu?

led

Rytierom sa človek stáva pasovaním.
Rytierom sa mohol stať mladý muž najskôr po dosiahnutí dospelosti, to znamená po dosiahnutí 16 rokov. Stával sa ním podľa rodu (rodom vyšší šľachtic, predtým bol vo funkcii pážaťa), alebo za zásluhy. V prípade zásluh sa rytierom mohol stať ktorýkoľvek muž bez ohľadu na pôvod, ak vykonal čin, ktorý ho k tomuto titulu a povýšenia do šľachtického stavu oprávňoval, podľa rozhodnutia kráľa, alebo vyššieho šľachtica.