iviiik

Kolik místa musí mít?

Kolik potřebuje kůň(osel)místa na zahradě?Naše zahrada má na šířku 6m a délku 18m-stačí to

Nejlepší odpověď
briketka10

moje zahrádka má 85m2 a myslím si že,
je mrňavá a kdybych tam měla oslíka, tak
ani nevím, kde by měl přístřešek, výběh to
těch 108m2 je moc málo to myslím vážně..
zde jen pár bodů, ale není uvedena velikost :
https://sites­.google.com/si­te/osloviny/Ho­me/osli-a-oslici/naroky
Doplňuji:
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/878217/ve­likost-vybehu-u-domu

Další odpovědi
anonym

NE!!!
Proč chceš trápit koně/osla??
Nehledě na fakt, že obě tato zvířata potřebují stádo – o samotě strádají…

Coliffe

Ne, nestačí.. A kůň/osel potčřebuje taktéž partnera, pokud ho nemá, bere se to jako týrání zvířat, je to v zákoně. Pokud by jsi měl/a dva koně/osli, nestíháš se o ně starat. Chce to větší zahradu, o dost. Kůň by měl mít zhruba půl hektaru. A záleží na dokrmování, péči o něj+ježděné.. Pokud se pro koně rozhodneš, alepspoň takovou hodinu denně s ním chodit na veřejnou louku aby spásal tam

anonym

Nestačí. Kůň i osel jsou stádová zvířata, takže držet je o samotě je porušováním zákonu na ochranu zvířat proti týrání…
Dvě zvířata (aby nebyl problém se zákonem) potřebují nějaký prostor a to rozhodně tvoje výměra zahrádky nesplňuje.