sandy45

Kolik % metanolu obsahovaly lahve?

Nikde jsem se nedozvěděl kolik % metanolu v lahvi opravdu bylo.Pokud byl např Rum 40% byl veškerý etanol nahrazen 40% metylem nebo jen část.

Nejlepší odpověď
anonym

Asi jsi špatně četl.
Samotné slovo pančování, znamená přimíchávání, kažení (u vína ředění). Takže nastavování drahého potravinářského lihu levným průmyslovým etanolem (který není zatížen spotřební daní 285,–Kč/litr).

Další odpovědi
Hohny

I levný průmyslový ethanol, je pořád ethanol, čili není jedovatý. Co jsem se dočetl já, tak ethanol kompletně nahradili methanolem, takže rum obsahoval 40% methanolu. Právě kvůli té vysoké dani na ethanol…

sandy45

Ale na moji otázku jsi mně neodpověděl.Kolik metanolu tam přimíchávali?

anonym

Ale tys ani neuvedl z jakého základu %. Podíl z obsahu lihu anebo podíl na celkovém objemu lihoviny?

anonym

Láhve jsou ze skla, tudíž neobsahují žádný metanol.