Rafaelo111

Kolik měsíců/hodin je možné nebýt přítomen v povinném školském systému?

Otázka může být zavádějící, protože mladiství mohou být duchem nepřítomni, i když se hodin zúčastňují.

Odpovědi
Rokio

Na učňáku mi mistrová řekla, že mohu mít maximálně 50 % absenci, jinak letím.

Lgee

Může to být klidně 99% pokud je řádně omluvena.

da ny

To záleží na škole.
U nás na gymnáziu je povolená absence 20% z každého předmětu za pololetí. Pokud je předmět 5 dní v týdnu, 25× chybět už je neúnosné. Předmět není klasifikován, je nutné vykonat zkoušku.
Postupuje se individuálně. Známé firmy (absentéři), jsou vyloučeni.
S vedením školy je možné sjednat na žádost, podloženou lékařským potvrzením individuální studium. Případně udělat výjimku, pokud má vyučující v daném předmětu dostatek podkladů (známek), pro klasifikaci. Na SŠ bývá obvykle tolerováno 30%, někde více.

Filip84

Rokio, dany: Otázka zněla, cituji, „(k)olik … je možné nebýt přítomen v POVINNÉM školském systému?“, eo ipso, dotaz směřuje na základní školu, protože pouze a jen základní škola je u nás „povinný školský systém“.

Střední škola, učiliště, vysoká škola už je, jako hospoda: můžeš tam být, ale taky nemusíš a můžeš jít makat.

Buďto je, tedy, otázka položena špatně, nebo vy odpovídáte na něco, na co se tazatel neptal.