skywalker

Kolik mě bude stát webová stránka? Kritéria ceny?

Dobré odpoledne,

Řekněme že si chci koupit webovou stránku, podle čeho se určuje cena ? Existuje nějaký zápis o ceně podle věcí které se na stránce objevují ?

Předem díky :)
Doplňuji:
Ještě jednou děkuji všem za odpovědi, takové slohy jsem nečekal, skvělé info, díky moc ! :)

Nejlepší odpověď
Zbynas

Ceny se pohybují v rozmezí 0 Kč do pár milionů, miliard. Záleží, kdo Ti to bude dělat a jak se s ním dohodneš. Začínající programátor to udělá zadáčo nebo za hubičku, aby měl reference. Zajetá prestižní firma si řekne za mini web třeba i 30 000 Kč. Průměr je, že si programátor bere cca 250 Kč / hod., pod dělá sám na IČ. Od firmy čekej víc.

Další odpovědi
McArthur

Webová stránka se skládá z několika maličkostí:

  1. Internetová doména (jméno)
  • roční poplatek CZ domény se pohybuje do 200,– Kč s DPH
  • příklad: seznam.cz, centrum.cz, volny.cz (…)
  • již někým zaregistrovaná jména si nezaregistrujete, ta si můžete koupit od stávajících vlastníků. Cena je ale smluvní.
  1. Webhosting (prostor, kde budou stránky umístěné)
  • jsou webhostingy zdarma i placené. Pro firemní web doporučuji placený hosting. Jeho cena se pohybuje podle Vašich nároků. Bude-li tam jen prezentace, stačí hosting s cenou do 100,– Kč bez DPH za měsíc. Bude-li tam e-shop, doporučuji si trochu připlatit.
  1. Vytvoření webových stránek
  • stránky si můžete vytvořit sám (potom to máte jen za cenu svého času) nebo si na to můžete někoho najmout (studenta, firmu). Ceny se pohybují od 500,– Kč za malou firemní prezentaci, přes 10000,– Kč za profi firemní prezentaci malého rozsahu až po stovky tisíc za profesionální e-shop
  • většinou se platí jednorázově, ale pozor na firmy, které sice prezentaci vytvoří i za nemalé peníze, potom ale chtějí „udržovací poplatek“

Sám si můžete webovky vytvořit např. na WordPressu či Drupalu, e-shop na Prestashopu či Magentu (jsou desítky redakčních a e-shopových řešení zdarma) nebo např. na Wedosu (hotové řešení, jen si tam nacpete texty a obrázky).

Co se týče „věcí, které se na stránce objevují“, tak se vždy řiďte platnou legislativou a obchodními podmínkami poskytovatele webhostingu. Ne vše smíte na své stránky umístit.

trpaslicek

Minimalne zaplatis za domenu a hosting..krome toho zaplatis za vytvoreni webu, poskytovateli za velikost uloziste atd. Jestli chces koupit webovky ktere jsou „zajete“ tak zalezi na domluve s prodavajicim..

dr.luha

Zkus se podívat třeba zde http://www.web­node.cz/cenik-firemni-stranky/