e1232851@trb

Kolik máte chutí?

chutových kombinací apod…

Nejlepší odpověď
Kepler

Oficiálně jich existuje (těch základních) jenom pět + další navrhované. Ale jinak jenom dvě – buď mám, nebo nemám. A zase někdy mám sto chutí na cokoliv. Ještě že nemám na nic chuť.

Další odpovědi
led

Keď chuť príde, neriešim počet chutí, ale práve tú jednu konkrétnu chuť… to je prax a zaoberať sa množstvom chutí, ich odtieňov a pachutí prenechávam umelcom a rojkom, básníkom, tí dokážu z jednej chuti vytvoriť chute rovné množstvu hviezd na jasnej oblohe

zjentek

Když mám chutě, kombinace neřeším.

Momentálně mám agáve, citron a sůl a jsem při chuti, ale zdá se mně, že vnímám víc než tři chuti ;)

lota

Tak pro mě je typická chuť na sladké, pak mám takové chutě jako „po indicku“ (kari, kurkuma, koriandr), italská (bazalka, olivy, mozzarella, francouzská (provensálské koření), ale taky třeba taková ta „ťamanská“ – po glutamanu, správně „umami“… viz tady: https://www.blen­dea.cz/glutaman-sodny/