Kazatel

Kolik manželek stihne obhospodařit průměrný Arab?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Průměrný? Jednu, ona polygamie není až tak rozšířená, celosvětově, ale ani v Arábii (a za jedno ne všichni muslimové jsou Arabové a za druhé nejen v Islámu existuje polygamie). Skutečné číslo by asi bylo 1,0-něco, tedy se zakrouhlením prostě jednu. Pár jich má třeba dvě manželky a naprostá minorita má víc, než dvě. Celkově/celosvětově asi jen 2 % lidí (nehledě na náboženství, kulturu a rasu) žiji v polygamním svazku. Tedy hodně málo.
Myslím, že asi jen 1 procento muslimských mužů má víc jak 1 ženu. A nejzajímavější na tom je, že nejrozšířenější je to ve státech jako Afghánistán, Pákistán, Bangladéš, Írán a nakonec Egypt. Kromě Egypťanů to nejsou Arabi. :D Arab = muslim (zpravidla), muslim ≠ Arab (jakože ne všichni muslimové jsou Arabi). Arabský svět je cca celý sever Afriky a část Blízkého východu (konkrétně Arabský poloostrov). Jinak máš ale plno muslimských nearabských zemí.

Já třeba osobně nemám nic proti polygamii. Ideálnější (ve většině případů!, ne však ve všech) je monogamie, v jiných případech je lepší i čestnější polagamie. Uvedu příklad – a to velmi běžný – historicky (i současně) křesťanská a jiná společnost, která fanaticky uznává monogamii = taková obří spousta nevěry a milenek, dnes i rozvodovost a promiskuita. A teď si vem, že někdo v polygamním manželství je celý život věrný těm dvěma ženám. Není v tom rozdíl nebo respektive ta polygamie je v tomto případě mnohem čestnější, upřímnější a nepokrytecká. I v polygamii existuje věrnost a nevěra (i když se spousta „západních“ lidí domnívá, že ne). Je to manželský svazek, dohoda mezi více lidmi (více než dvěma) a pochopitelně muž nemůže podvést jednu manželku s druhou manželkou – ale pokud bude mít poměr s kteroukoli jinou ženou, než s manželkou – pak už je to nevěra (vůči všem manželkám). Takže polygamní muž věrný svým (třeba) dvěma ženám je za mě určitě lepší, než monogamní muž, který nedokáže být věrný, stálý ani upřímný.
K čemu je monogamie, která není monogamní, jen se tak tváří a v čem je pak lepší, než polygamie, která znamená, že má člověk více žen, avšak jen na základě dohod (s těmi ženami), a která je navíc zpravidla věrnější (v pologamii není nevěra vůbec častá)?

Další odpovědi
dubraro

Ono je to naopak. Podle tamních pravidel může mít jen tolik manželek, o kolik se dokáže postarat. A musí se postarat o všechny rovnocenně. Takže jen dost bohatý muž si může dovolit více než jednu a většina ani to ne.

zjentek

No určitě víc než Čech kurnik!

Beztak se aji více těší 🤷‍♂️

Drap

Je to otázka příjmů. Kolik manželek a dětí je schopen živit.

anickakocick

Doufám, že hodně. 😅😝😇

led

Teda, mať vaše starosti a peniaze Bila Gatesa, to je lepšie.

paul1

Mně vrchovatě stačí jedna. Někdy se mi zdá, že u nás je to obráceně jedna žena dokáže obhospodařit více mužů – ne tedy najednou, ale postupně 😁

zjentek

I když počkat, teď vidím že otázka je vlastně chyták! No jo, víc manželek může stihnout obhospodařit klidně i ten ČECH! 🤷‍♂️

Disraeli

Tak to většinou je. ; ) Kdyby jen manželek…