orestez

Kolik mám zaplatit za jednoduchou šatní skříň?

Tuhle na fotce. Děkuji. Majitelka ji nechce, shání kupce. Chce za skříň 1300,–. Mě se sice hodí, protože už je na místě. Nemusím tedy kupovat jinou a s odvozem. Kdybych nechtěl platit 1300 korun, podle vás, třeba @autacek by skříň nikdo za 1300 nekoupil, protože by musel dojet na flek, rozmontovat, což zabere hoďku času, složit, schovat spojovací prvky, naložit do vozu, jet kolonou kamsi přes štatl, vyložit, nepoškrábat, najít spojovací prvky a smontovat použitou skříň.

Nejlepší odpověď
marci1

Kup flašku a propijte to spolu. 🙂

Další odpovědi
autacek

To je skříň na jedno použití, po převozu již nebude držet pohromadě. Cena tak max za odvoz.

mosoj

Dnes je téměř všechno vyráběné z dřevotřískového lamina. Kvalita je výborná a desény líbivé a moderní. Výrobky z masivu obyčejný člověk nezaplatí. Pravdou je, že takovéto skříně bývají rozviklané. To lze ale velmi snadno napravit důkladným přišroubováním zadní stěny skříně a případně zpevněním rohových spojů konfirmáty. Na hlavičky šroubů se lepí samolepicí záslepky a tak nejsou hlavičky vidět.
Kvalita závěsných pantů ať už naložených či vložených ( zde jsou vložené)
je i u těch nejlacinějších výborná a pochybovat o jejich nespolehlivosti může jen absolutní laik, který neví, že jsou zapuštěné do desky. Jiné se dnes ani nepoužívají a je jich velký výběr. Navíc se dají povolením čtyř šroubků lehce vyměnit, za modernější třeba s brzdou.
Pokud je skříň z druhé ruky, víc jak 1500–2000 Kč bych nedával, ale záleží na celkovém stavu.

Edison

Na čem se s prodávajícím dohodnete. Jinak by to byla nejspíš krádež. 😁

ivzez

0 (nula) korun.
Ty „panty“ podle mne nic nevydrží,
nekoupila bych ji.

___

K odpovědi Mosoje:
Ano jsem laik, nepoznám, jestli jde o panty naložené nebo vložené.
Ovšem to není podstatné.

Podstatné je, že se mi u mnohem menší skříňky (50 × 32 × 40 cm)
po pár týdnech používání vylomil jeden pant …

nyjono

Záleží na tom, jak nutně ji potřebuješ a kolik kupců mà prodávající.
Odhadem cca 500 Kc

aliendrone

Myslím, že v Annonci nebo tak nějak je kolonka zdarma za odvoz, tam bych si vyhledal něco lepšího, než jsou lepené piliny potažené dýhou z Ikey.

Kolega z mariáše tam jednou objevil šicí stroj (ne že by byl švadlenka), byl to perfektně zachovalý Singer, stačilo ho jen důkladně vyčistit, naleštit a na aukci ho vydražil za 3850 €!

Kepler

Nedal bych víc než 4 litry, i kdyby byla nová. Jestli je zachovalá ale použitá, tak ne více než polovic.

Michálek1245

Tohle je tak za odvoz a to bych ji ještě musel mít připravenou k naložení. Pokud to teda není přímo od sousedů, kteří bydlí naproti od vás. :) To se vám při stěhování rozpadne. Kupte si raději novou šatní skříň z kvalitnějších materiálů a celkově novou. Tohle ani designově neodpovídá současným trendům. :)

orestez

Řídil jsem se vaší radou a zaplatil požadovaných 1200,–.

orestez

Ivzez, kdybych ji musel stěhovat, taky bych ji nekoupil. Nestojí to za námahu. Ale panty jsou dobré. Horší je to s celkovou pevností, nedrží při pohybu tvar. Ta jak odpovídá Mosoj. Tyto typy nábytku jedině za odvoz.