Boy 13

Kolik mám denně vypít litrů vody?

Obvzláště v těchto parných dnech, děkuji.

Nejlepší odpověď
seraphico

Většinou se uvádí 2–3 litry denně, ale organismus ti sám řekne, kdy má žízeň, takže pij podle vlastní potřeby.

Další odpovědi
Reganois

Podmiňuje to více aspektů – fyzická aktivita, venkovní teplota, váha a prostředí. Obvykle se udává 2–3 litry vody, v parních dnech spíše 3 litry, protože více vypotíš. Je to individuální. Udržovat to v normě a pít pravidelně, ne na ex během 5 minut (chápeme se). Přepít se také není dobře.

Jinak dehydratace je už výsledek nedostatku tekutin, takže preventivně pít, i když nemáš žízeň, hlavně v teplých dnech. Pít zejména čistou vodu, sladké nápoje nejsou moc ideální. Do zdroje přikládám článek.

Zdroj: https://www.be­nu.cz/proc-je-pitny-rezim-dulezity-pro-zdravi-a-jak-pomaha-pri-hubnuti

Drap

Podle toho, kolik tělo potřebuje. Ono pít zase přespříliš nemusí být dobré. Každý jsme jiný, a tak i každý potřebuje trochu jinou dávku.

Dochy

Přiměřeně. Mimochodem, jeden profesor nás upozornil a podpořil výpočtem, že při dlouhodobém pobytu v mrazu té vody potřebuješ o hodně víc, protože spoustu vody vydýcháš do toho mrazivého studeného vzduchu. Víc než při běžném horkém dni vypotíš.

anonym

Obchody prodávající plastové obaly nápojů (sarkasmus – zkrátka vody) se spojily a zaplatili si studii, jenž uvádí obrovské nesmyslné údaje. A jak to tak bývá, jakmile se jim tyto nesmyslné údaje podařilo přehrát v nějakých chytlavých reklamách, lidé po celé světě sami šíří onen nesmysl s 2–3 litry. Je to stejná báchorka, jako karbohydrátová dieta, Einstein nezvládal střední, po mrkvi se ostří zrak (šířili Britové k maskování efektivity díky radaru), tuky v jídle jsou špatné, … Problematika dávkování vody je stejná, jako problematika dávkování selenu. Víme, že tato látka je důležitá, ale vhodné a nevhodné množství se tak neuvěřitelně liší, že neexistuje jednoduché pravidlo. Vodu potřebujeme na zpracování koření (především soli), pocení, vykonávání na toaletě, zvracení, … Jenže také vodu můžeme přijímat v jakékoli podobě – zelenina, polévka, … Poměrně vhodným identifikátorem je barva moči – moč by neměla být příliš slaná (žlutá až temně žlutá) a zase neměla by být vodnatá (bílá) – ideálně kousek pod vodnatým extrémem. V době kdy se vše solí je voda skutečně nutná k čištění organismu. 2–5 litrů ale uvádí studie stejné s těmi, které si zaplatily aerolinie – jenž tvrdí, že v letadlech se nedokáže šířit coronavirus. Zvykl jsem si, že podobné báchorky šíří i doktoři. Však mi také pokaždé strkají nejrůznější produkty z reklam. Filtrovat desinformace v tomto světě je obrovský problém.

da ny

Podle potřeby.
Lidské tělo si lépe poradí s menším množstvím tekutin, než s nadměrným příjmem.
Příjem tekutin je třeba dávkovat. Pití půllitrů a litrů vody/tekutin najednou, je nepřiměřená zátěž pro ledviny. Podobně, jako více, než 3 litry denně.
Pokud pracujete ve slévárně, huti apod., máte zvýšenou potřebu příjmu tekutin. Podobně při práci na stavbách, při práci venku a na slunci a jiných náročných povoláních v horku. Při fyzické práci.
Při pití chlazených nápojů, v teplých měsících se budete potit, jako vrata od chlíva. Budete více pít.
Ne nadarmo pili naši předkové, horníci aj. vlažné/teplé nápoje. Meltu, čaj, vodu.

paul1

Asi je to opravdu různé, ale obecně v stáří se ztrácí potřeba dodržovat nějaký pitný režim a člověk musí pít, i když nemá žízeň. Za mého mládí kovářům dodávali do kováren 7-stupňové pivo a někteří dokázali za šichtu vypít i 3 tupláky (dvojlitrové plechové zinkované nádoby).

nyjono

Trochu zagoogli a uvidíš.
Nevíme jak jsi velký – težký, jaký máš denní režim – v jakém prostředí sepohybuješ a jak namáhavou činnost vykonáváš.
To vše jsou faktory, které potřebu tekutin ovlivňují.

https://www.bin­g.com/search?q=ko­lik+vyp%C3%AD­t+vody+denn%C4%9B&for­m=ANNNB1&refig=0bb061b3­87984edb8279714b8d2­dccf5&sp=2&qs=UT&pq=ko­lik+vyp%C3%AD­t&sk=PRES1UT1&sc=3-11&cvid=0bb06­1b387984edb8279714b8d2­dccf5

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.