Mirdas

Kolik mají za reportáž ?

Kolik si asi tak vydělají takzvaní novináři, reportéři, kteří objíždějí místa která se stala svědkem neštěstí druhých lidí a vyptávají se jich na jejich dojmy a jiné odporné reportáže ?
Doplňuji:
-

Je toto vůbec ještě novinařina ?
Dělají tuto profesi ještě vůbec vystudování novináři ?

Nejlepší odpověď
Drap

Každý jinak. Některý má fixní plat, některý je placen od reportáže. Jednotlivé honoráře se mohou diametrálně lišit.

Další odpovědi
anonym

V každé redakci je to trochu jiné. Kmenoví TV redaktoři mají základní plat a dále „pohyblivé“ honoráře. Za reportáž podle minutáže, podle toho zda je redaktor zároveň i autorem scénáře a zda také namlouvá komentář na kameru, stříhá
ve studiu ap.
Autoři v tištěných médiích to mají zase trochu jinak. Záleží na exkluzivitě materiálu (tedy jedinečnost, pouze pro ten jeden titul) , rozsahu atd.
Ty se zřejmě ptáš na tzv.„bulvár“, ale ten by nefungoval kdyby nebyla společenská poptávka. Všichni jsou znechuceni, ale všichni to kupují a sledují…
Tedy drtivá většina.

anonym

Někteří desetikoruny (doslova), někteří desetitisíce… Někteří nic…
Podle toho, koho ´uloví´ a v jaké pozici.
A někdy podle vlastní reputace.
Doplňuji:
Ad Doplnění – dokud si takové reportáže (a periodika je uveřejňující) ´najdou´ své kupce, dotud budou tito reportéři prosperovat. Proč hanět toho, kdo jen ´vyrábí´ dle poptávky?
___
(vy)Studovaní novináři dělají něco jiného, jde o vzdělané a kulturní lidi.