FlAsh_7

Kolik mAh je ideální pro mobilní telefon?

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj FlAsh7, ideálně co nejvíce. Samozřejmě nezáleží jen na baterii telefonu, ale i na dalších parametrech: třeba na použitém procesoru (jestli je úsporný, výkonný), na displeji jestli je LCD nebo OLED (je úspornější při tmavém režimu a mnohdy je taky kvalitnější). Záleží také třeba na OS. Android je dobře známí svými velkými bateriemi, což se o iOS alespoň v minulých letech říci nedalo. iOS je totiž úplně jinak optimalizovaný.

Další odpovědi
MichaelOffic

Minimálně 3500mah si myslim. Mám na S9+ a vydrží docela dlouho na nastaveném vysokém výkonu. Pokud chcete s mobilem hrát od rána do večera tak spíš 5000mah a víc.

Dochy

Tak to záleží na telefonu a Tvém způsobu používání.
Mému soukromému Samsungu e1200 stačí 650mAh na 2–3 týdny fungování.
Pracovnímu Samsungu Galaxy A5 stačí 3000mAh sotva na pár hodin hraní (nebo tak 2 dny běžného fungování)

anonym

Jednoduchá odpověď by mohla znít, čím víc, tím líp, ale není to až tak jednoznačné.

Protože záleží ještě na jiném zásadním atributu, než kapacitě baterie: na efektivitě a výrobní technologii chipsetu mobilního telefonu.

Pokud vedle sebe položíš dva telefony, první bude mít velkou baterii 5 000 mAh ale starý 40nm chipset, zatímco druhý bude mít baterii menší a lehčí 3 500 mAh a chipset moderní 10nm — tak ten druhý telefon vydrží prakticky třeba dva dny, zatímco ten první nezvládne při stejném používání ani jeden celý den.

Jde o to, že všechny ty obody uvnitř chipsetu mají s většími průměry a plochami daleko větší nároky na baterii a mnohem více se zahřívají, a to je to co spíš rozhoduje o výdrži na baterii. Zásadní vliv má třeba i použitý typ displeje, když místo IPS použiješ AMOLED a důsledně u všech aplikací zapneš tmavý režim zobrazení, opět to dramaticky zvýší výdrž na jedno nabítí, protože amoled má výrazně nižší spotřebu při je-li celková plocha pixelů zobrazujících tmavé barvy poměrově větší, než těch světlých. Kombinací 10nm technologie a amoled v tmavém režimu se dá prakticky dosáhnou výdrže i 3–4 dní na baterii který nemá víc než 3200 mAh – vlastní zkušenost.

Pikolikosos

Mně by zajímalo, jestli vůbec má cenu se na mAh dívat. Když se podívám třeba na nový SE iPhone. 1821 mAh vypadá děsivě, ale jeden den na nabití je úplně bez problémů. Takže je na úrovni některých 3500 mAh modelů :).
Zdroj: https://www.vy­bero.cz/mobily