mosoj

Kolik magnetických pólů má Slunce ?

Doplňuji:
Slunce má cca 2 miliony magnetických pólů. Převzato ze včerejšího pořadu na ČT 2. Myslí se dipólů. Všechny dipóly mají astronomové zadokumentovány v daný okamžik. Jejich polohy se mění.

Odpovědi
Lamalam

Proč se na to ptáš, když odpověď znáš?

Akzeret

Řekla bych, že normálně 2.
Omlouvám se, ale do dneška jsem žila v přesvědčení, že magnetické póly jsou dva vždycky :D

https://www.go­ogle.cz/search?q=mag­netick%C3%A9+p%C3­%B3ly+slunce&cli­ent=firefox-a&hs=k6H&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&channel=fflb&tbm­=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=66l_U5nnBMaN7QbsvI­GoBQ&ved=0CEEQ­sAQ&biw=1366&bih=657

MK44

Slunce nemá severní a jižní magnetický pól jako Země. Magnetická pole na Slunci vznikají, pravděpodobně, v souvislosti s nehomogenitami uvnitř Slunce. Proto má Slunce větší a proměnlivý počet „pólů“, v řádech stovek nebo tisíců. Označení „magnetický pól Slunce“ je proto sporné a matoucí.

Doplňuji:
Já se z Vás picnu, mosoji. Kdybyste to alespoň označil jako kvíz a zařadil do zábavy.
Díky za palec za snahu.

MK44

Opravuji svůj text „Slunce nemá severní a jižní magnetický pól jako Země.“: Slunce nemá pouze severní a jižní magnetický pól tak jako je tomu u Země.

mosoj

Jedná se o počet stejných magnetických pólů S – J.

mosoj

Na Slunci jsou fyzikální poměry mnohem složitější než na Zemi, protože se jedná o plazmatický objekt. Dokonce i rotace Slunce kolem své osy je v různých zeměpisných šířkách je rozdílná.