Rokio

Kolik má Znojmo obyvatel a kolik procent z nich je v produktivním vě­ku?

Myslím si, že toto okresní město má kolem 35.000 obyvatel, ale chtěl bych vás požádat o přesnější údaj. Počet procent obyvatel v produktivním věku této obce neznám.

Ptám se, protože odpověď potřebuji jako údaj pro jeden výpočet pro kamaráda, který pracuje jako dělník.

Předem vám děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Pepa25

K 1.1.2020 mělo 33765 obyvatel. (zdroj ČSÚ)
Věková struktura je dostupná jen za obvod obce z rozšířenou působností. Pro Znojemsko platí, že v produktivním věku bylo k 31.12.2019 celkem 57818 osob z 91899, tj. 62,9%. Pokud to zjednoduší a exprapoluju na město, tak mi vyjde odhadem 21243 osob produktivního věku z 33765 obyvatel Znojma.

Zdroj: https://www.czso­.cz/csu/czso/o­byvatelstvo-podle-jednotek-veku-a-pohlavi-ve-spravnich-obvodech-obci-s-rozsirenou-pusobnosti

Další odpovědi
Drap

Ty jako znojemák to snadno zjistíš na M'U

Lgee

81,62%