sesednizkola

Kolik ma provozovatel trafiky z jedne krabicky cigaret?

Nemam poneti, jak to funguje, nikdy jsem v tomle nepodnikal. Treba krabickstoji 80 kc, on je nakoupi za kolik a za kolik proda? Samozrejme priblize, nepiste, ze je to u kazde krabicky jinak, proste prumer. Dekuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Marže se liší podle výrobce. Bývaly doby, kdy to dělalo i 20%, dnes je to podstatně horší, okolo 7% (babička má trafiku).

Další odpovědi
Drap

Marže u tabáku činí většinou cca 5 – 8 %

McArthur

Ceny cigaret jsou dané kolkem a obchodník (trafikant) si nemůže nasadit libovolnou cenu. Musí prodávat za to, co mu dovoluje kolek. Marže jsou dnes v řádu korun na krabičku (do 10 % z ceny).

Většinu ceny každé krabičky cigaret spolknou daně – spotřební a DPH.