Drap

Kolik má naše galaxie asi hvězd?

Nejlepší odpověď
annas

Podle National Geographic to je 200 – 400 miliard, průměr 300 miliard. Údaje se neustále mění, také se různí.
.
Pro přirovnání: Kdybychom si s představili Slunce jako zrnka písku a každá další hvězda by byla další zrnko písku, tak pro představu by nám vznikla hromada z 315 tun písku.

http://www.national-geographic.cz/clan­ky/novy-objev-ve-vesmiru-nasli-jsme-konecne-druhou-zemi.html#.V2VOW

Tyto informace se objevily v TV dokumentu National Geographic před 2 dny. Snad jsem se u písku nepřeslechla.

Počet hvězd jsem ověřovala.

Další odpovědi
Kepler

Pamatuju doby, kdy se počet hvězd v naší Galaxii odhadoval na 150 mld. Jak píše annas, údaje se různí. Wikipedie se omezuje na údaj: více než 200 mld. Odhady ztěžuje fakt, že 60% hvězd jsou rudí trpaslíci – málo zářivé a relativně chladnějši objekty. A kolik je těch hnědých trpajzlíků, které nezáří skoro vůbec, to nikdo neví. V místní skupině galaxií jsme druhá největší, hned po M 31 v Andromedě, ale co se týká hmotnosti, tak jsme první. V daleké budoucnosti se s M 31 srazíme, jsme na kolizním kurzu.

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-by-trvalo-spocitat-vsechny-hvezdy-ve-vesmiru

Adamos00

Odhadoval bych to na 300–400 miliard. Ale jinak se konkrétně píše asi 200