Pája

Kolik má miliampér ampérů???

Kolik má miliampér ampérů??? mám příklad 0,46mA= ? A

Nejlepší odpověď
quentos

miliampér je tisícina ampéru, je to menší jednotka. Naopak ampér má tisíc miliampérů. Výsledek tedy bude desetinné číslo menší než jedna

Další odpovědi
1popelka1

mě pomáhalo při převodu, že když je to tisicína znamená to, že vždy posunuju desetinnou čárku o 3 místa.

Pokud z větší jednotky na menší tak o 3 doprava (např. km na m, A na mA)

Pokud z menší jednotky na větší tak o 3 místa doleva (např. mA na A)

Předpona mili značí mocninu 10–3, tzn.jednu tisínu.

Fallen Angel

0,46 mA = 0,00046 A

elektrikář

Žádné. Amper se dá rozdělit na miliampéry tj na menší jidnotky.