Rokio

Kolik lží člověk musí říct v určitém časovém úseku, aby byl považován za lháře?

Každý člověk sem tam zalže. Každý má svoje tajemství a řada lidí někdy lže, aby neranila něčí city. Většina lidí, kteří jdou na pracovní pohovor, mají životopis napsaný tak, aby zvýšili své šance na získání hledané profese a snaží se u pohovoru vyzdvihnout své přednosti a z zbytečně nezačínat řeč o svých nedostatcích. Každý slušný muž řekne ženě, že vypadá báječně a nesdělí ji, že v těch šatech vypadá tlustě. A mohli bychom pokračovat.

Platí, že člověk, který není lhář, nesmí říct za život ani jedninou lež?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Ježiš, co se přece nedá takhle poměřovat podle kadence lží. Pro někoho může být i jedna lež důvod k rozvodu !! Vzpamatuj se, pokud své lži počítáš jako silniční pirát body na řidičáku, tak to fakt není v pořádku.

Další odpovědi
hapiky

Ani nejde o to kolik lží, ale spíše jaké lži. Kdyby jsi se podíval do zrcadla a řekl že jsi krásný jako aliendrone, tak by to byla nejspíš lež, která nikomu neuškodí a nikdo to nebude řešit. Horší je , když přijdeš na pracák pro podporu v pracovním oděvu! atd…(řečeno obrazně).

Drap

Normy na to nejsou. Za lháře lze označit každého kdo lže, třeba jen jednou.

Kelt

Nezáleží na kvantitě, ale kvalitě. Pokud někomu sdělím nějakou informaci a neřeknu vše podstatné, nebo si to upravím, tak v podstatě lžu, a mohu mít k tomu jakýkoli důvod. Lékař třeba neřekne pacientovi, že mu zbývá pár dní života, manžel se nepřizná k milence a pod.

nyjono

Myslím, že nezáleží na frekvenci nebo četnosti lhaní, ale spíše na důvodech a závažnosti lži.