hapiky

Kolik lze „vyfásnout“ za urážku?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pár přes hubu.

Další odpovědi
Kepler

Urážka na cti (difamace) spočívá v ublížení na cti druhé osoby urážkou, nadávkou, vydáním v posměch apod. V českém právu jde obecně pouze o přestupek, závažnější případy jsou hodnoceny jako trestný čin pomluvy, bránit se difamaci lze ale také soukromoprávní žalobou na ochranu osobnosti. Ve věci rozhoduje příslušná obec, která může přestupci uložit pokutu až do výše 10 000 Kč (resp. 15 000 Kč, je-li přestupek spáchán opakovaně). Více v https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ur%C3%A1%C5%BE­ka_na_cti

cechacek

Kolega v Německu zvedl prst pronesl sprosté slovo na policistu, měl to jenom za 1500 Euro

hapiky

cechacek: Můj známý dostal nepodmíněně 2roky. On ale urazil zámek od obchodního domu.