Danina65

Kolik lístků má listové těsto?

Bez mučení přiznávám, že mě inspiroval dnešní Blesk:-)Zaujalo mě to proto, že to těsto je věc poměrně běžná, ale nikdy mě nenapadlo uvažovat o počtu vrstev.

Nejlepší odpověď
briketka10

Nejlepší bude počkat na páteční vydání Blesku v něm bude pokračování.

Jak »lístkují« kupovaná chlazená listová těsta? Jaké tuky dnešní výrobci používají? A jak upečená těsta chutnají? Najdete už v pátek na Blesk.cz a v tištěném Blesku.

http://www.bles­k.cz/clanek/tes­ty-blesku-polotovary-prilohy-hotova-jidla-listova-testa/377852/test-listoveho-testa-kolik-listku-ma-mit.html

Další odpovědi
anonym

podle toho, kolikrát se přeloží při zadělávání. přeložit, odležet dokola

ratava

Tady http://www.cu­ketka.cz/?p=1819 to počítají a při vzniku tří vrstev při každém přeložení je to u 3. přeložení 12 vrstev, u 6. přeložení 96 vrstev a u 11. přeložení už 3072. Pak ale v diskuzi kdosi poznamenal, že při přeložení se z dvou na sebe přeložených těst stane v podstatě jedno tlusčí a přepočítal to na 257 lístků u 11. přeložení…

Tady http://mostec­ky.denik.cz/zpra­vy_region/zna­my-pekar-miroslav-kroupa-radi-jak-si-udelat-dobre-listove-testo-20141224.html mluví o 27 až 144, optimum je prý 81– celkem tedy těsto rozválíme 3 × 3 × 3 × 3 = 81 vrstev…

A tady http://clanky­.vareni.cz/vy­roba-listoveho-testa/ to mají takto:" Výroba listového těsta probíhá na speciálních linkách. Při výrobě dochází k opakovanému vyvalování a překlápění těsta. Tento proces se nazývá laminace a dovoluje vytvořit až 80 tenkých vrstev v jednom těstovém plátu. Při následném pečení je kvalita těchto vrstev, jejich tloušťka a vyrovnanost stěžejním faktorem pro dosažení správného výsledku…

:o) ať tak nebo tak- je jich fakt hodně… teď jen, jak moc poctivě kdo překládá, já jich nikdy tolik neviděla… se mi zdá… ale já je ani nijak nepočítala :o)

Agneta

Typuji: 36:DD

Mc Merkurion

briketko: máš smůlu, mohla jsi být TOP, takto jsi na konci …

briketka10

Mc Merkurione

Bane mě je to celkem šumák, mám palečků
dost jen mě pokaždý mrzí, že já ho nemůžu
dát komu potřebuju, kvůli novým pravidlům :(