Minas

Kolik lidí bydlí v podnájmu? Kolik lidí pronajímá?

Na statistickém úřadě jsem toho moc nevyčetl, neví někdo přibližné čísla? Nejlépe s referencemi. Díky

Odpovědi
dudu

Nejsem si jist zda význam slov nájemník a podnájemník chápeme stejně, proto uvádím jen ověřitelnou informaci:

  • podle sčítání lidu, domů a bytu z roku 2011 bydlí v Česku 40 procent lidí ve vlastním domě a dalších 30 procent v bytech v osobním vlastnictví. 12,5 procenta lidí bydlí v družstevních bytech a jen 20 procent využívá nájemní bydlení.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/nakup-a-prodej-nemovitosti/290058-jak-se-uzivi-budouci-duchodci-resenim-je-obracena-hypoteka