Avatar uživatele
Hakunamatata

Kolik lidí by v dnešní době bylo schopno zemřít za pravdu, kterou ostatní berou za kacířství, tak jako Giordano Bruno?

Kolik lidí si dnes dovolí jít proti autoritam? A to jim ani nehrozí trest smrti. Existuje dnes ještě kacířství?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? autacek před 3929 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Myslím, že lidí kteří by byli ochotni zemřít za pravdu je v dnešní době diametrálně méně, než těch, kteří by byli ochotni zemřít pro peníze.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Můžete si přečíst i starší odpovědi, jde o názory, takže jich budete znát vííc.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-z-nas-by-dnes-dalo-zivot-za-svou-pravdu

Má smysl položit život za pravdu, která bude možná v budoucnosti interpetovaná jinak?
Pravda je sice jen jedna, ale výklady na ni se různí. Nemyslím rozlišení subjektivní a objektivní pravdy. . Co člověk, to jiný názor. Takže těžko říct. Každá mince má rub a líc
Já osobně (zřejmě jako většina lidí) se nepovažuji za žádného hrdinu. Ale našli se tací – např. živé pochodně koncem 60. let – Palach, Zajíc, Plocek …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

no ono to nebylo tak jednoduche jak si to ptedstavujes …doporuciji ti skocit na youtube.com a podivat se na dokumenty napriklad V dobe carodejnic < >Tajna inkvizice< a podobne kacir a v dnesni dobe ?..no svym zpusobem ano.. ale urcite ne jako v dobach temna kdy mela vse pod palcem cirkev ..:D
taky by bylo fajn se mrknout co slovo kacir vlastne znamena ..:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

1 – Presne toľko, koľko je pre pravdu, v ktorú veria, ochotných zomrieť. Giordano Bruno nebol sám, je len známejší.
2 – aj dnes vidíme množstvo ľudí, idúcich proti autoritám. Autoritám náboženským, autoritám moci, autoritám učenia, autoritám morálky a iným pravidlám spoločností. Veď keby títo ľudia neboli, ostali by sme kdesi na strome. Práve tímto ľuďom vďačíme za pokrok…
3 – Kacírstvo, pokiaľ neberieme náboženskú terminológiu, je vlastne všetko čo odporuje akýmsi prijatým pravidlám a vedomostiam danej spoločnosti. Pojem, kto je kacír, sa mení podľa spoločenského vedomia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V r. 1987 mne náčelník stál 20 tisíc Kčs. Odmítl jsem jednu věc, kterou po mne chtěl. Na tu dobu to byly prachy, ale nezemřel jsem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ponovotny

kdyby byli všichni Giordano Brunové tak by to dokázali všichni

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek