mosoj

Kolik lidí by maximálně mohlo žít na Zemi, aby všichni měli životní úroveň jako v USA ?

Tato otázka je v souvislosti s druhou mou otázkou a nesouvisí s tím kdo má jakou životní úroveň.
Jasně se ptám kolik lidí by mohlo žít na Zemi, aby měli životní úroveň stejnou jako mají nyní v USA. Životní úroveň není nekonečná a právě v této době se přenášíme přes její vrchol. Víc příroda neutáhne. Lépe se již mít nebudeme !
Podle nejnovějších rozborů je to pouze ! 1 miliarda lidí. Jenom 1 miliarda lidí by musela žít na Zemi aby si mohli zachovat tuto životní úroveň.

Nejlepší odpověď
da ny

Obyvatelé Burundi, Afriky, grónští Inuité nebudou mít nikdy životní úroveň jako v USA (ani o to nestojí, neznalost). Ti, co o to „stojí“, na to nemají (ekonomika).
Domnívám se, že počet lidí na planetě se životní úrovní v jednotlivých částech Země nemá a nebude mít nic společného
Nikdy se lidé na Zemi neměli stejně.

„Životní úroveň můžeme vyjádřit v penězích v podobě ceny spotřebovaného zboží a služeb, majetku či volného času. Tento způsob je objektivní a častěji se používá ke srovnání životní úrovně v různých zemích nebo regionech světa“
http://www.vi­tejtenazemi.cz/ce­nia/?p=zivotni_u­roven_zivotni_styl_a_lid­ske_potreby&si­te=spotreba

Jsme 27. nejšťastnější lidé ze 157 zemí světa 🙂
http://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/kde-ziji-nejstastnejsi-lide-v-novem-zebricku-cesko-predstihl/r~14498d7c­ec3311e59e52002590604f2e/

Další odpovědi
led

Životnú úroveň koho?
ľudí zarábajúcich prácou, ale aj tých môžme deliť do 3 základných skupín, podpriemerne zarábajúcich
priemerne zarábajúcich
nadpriemerne zarábajúcich
ľudí žijúcich z divident a iných príjmov
ľudí žijúcich zo sociálnych a charitatívnych podpôr
ľudí žijúcich z „boh vie z čoho“
„Životní úroveň můžeme vyjádřit v penězích“. Naozaj? Životná úroveň nie sú len peniaze aj keď sa okolo nich všetko točí. Do životnej úrovne treba zaradiť aj myslenie, vedomosti, kultúru, vzťah človeka k človeku a k prírode.
Na vašu otázku ťažko možno odpovedť bez širšej spojitosti. V rozbore konzumnej spoločnosti. A vybafnúť akékoľvek číslo je len ukážka neznalosti problému vo vzťahu človeka a prírody

dodatok:
Životná úroveň človeka je priamo závislá na „mamone“.
Ak nám bude stačiť životná úroveň amazonských Indiánov prežije na Zemi viac ľudí než 1 miliarda.
ale ak naša životná úroveň bude komerčnej priemerného obyvateľa USA, tak aj tá 1 miliarda bude priveľké číslo.

fcoop

To je komické…

Zrovna od tebe bych nečekal,že životní úroveň v USA je pro tebe měřítko.

Spousta lidí se cítí být experty na ekonomiku,zah­raniční politiku atd… USA.
Třeba takový Kura.

Vidí budoucnost tak jasně a zřetelně,že by Sybila zbledla.

Už dlouho je víc,než zjevné,že Spojené státy dávají ty své chamtivé pracky pryč od Evropy. Jestli odejde Velká Británie – a vůbec bych se nedivil ..... a vyhraje ten „lehce“ psychopatický Trump – budeme ........hádejte kde?
Ale budeme svobodní,že?
Jen nevím,co s tou svobodou budeme dělat........­.v čele Merklová,statisíce migrantů na cestě,za hranicemi podupává Putin,nadržená Čína,Turecko a vysychající Afrika.
To radši nemluvím o tom,jací lidé jsou ve vládě,na Hradě........všude.
A žádné světélko na konci tunelu se nekoná.

Možná,že žádné není a ani nebylo.

P.S. příspěvek p. Kury někdo smáznul......­.........není to signifikantní…?

mosoj

Bohužel, nikdo jste nepochopil otázku a přemohl vás lidský mamon.
Fcoop zřejmě budeš překvapen ještě mnohokrát, se svým smýšlením a postojem.

led

dodatok:
Životná úroveň človeka je priamo závislá na „mamone“.
Ak nám bude stačiť životná úroveň amazonských Indiánov prežije na Zemi viac ľudí než 1 miliarda.
ale ak naša životná úroveň bude komerčnej báze priemerného obyvateľa USA, tak aj tá 1 miliarda bude priveľké číslo.

fcoop

Máš položit otázku tak,aby byla pochopitelná.
Překvapen asi nebudu,hlavně proto,že lidé jsou stále stejní,nepouči­telní,stále stejná píseň.
Ale – nikdo neví,co bude zítra.

mosoj

Jinak chápu že to nechápeš.

GM

Otázku jsi položil tak, jak jsi ji položil a já nechápu, co jiného je na ní k pochopení nebo nepochopení. Lidský mamon – to by mě nenapadlo.