Lgee

Kolik let zbývá, než planeta Země zemře?

Než planeta zemře? Dávám tomu 20,30 let.

Kolik let zbývá?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

Pročtěte si článek "Budoucnost naší planety: Kdy zanikne Země a život na ní?

Za miliardu let dosáhne průměrná teplota na Zemi asi 70 °C a Slunce bude zhruba o 10 % jasnější než dnes. V tu dobu se zcela změní koloběh uhlíku i dalších látek a do chladného vakua kosmu se začnou odpařovat oceány. Ohromné oblasti mořského dna se promění v souš a světu budou dominovat sopky. Celá geografická podoba Země se transformuje s tím, jak bude ubývat sloupec vody – nejdřív jen o desítky a nakonec o celé tisíce metrů.

Za 2,5 miliardy let vzroste jasnost Slunce asi o 40 %, což možná spustí pádivý skleníkový efekt prudkým odpařením zbytků oceánských vod. Pokud k němu opravdu dojde, může to znamenat konec jakékoliv formy pozemského života. Pravděpodobnější je však pomalejší vlhký skleníkový efekt, který nejodolnějším organismům zajistí několik set milionů let existence navíc. Voda přesto i nadále v nějaké formě přetrvá – jako podzemní či zastíněná v jeskyních a vulkanických pramenech.

Teprve při 374 °C už H2O nemůže existovat, a to při žádném tlaku. Právě takové horko by mohlo na Zemi zavládnout asi za 3,5 miliardy let. V případě již zmíněného pádivého skleníkového efektu by ovšem teplota atmosféry mohla dosáhnout až 1 000 °C a výrazně by tak překonala i Venuši s průměrnými 460 °C. V takových podmínkách by nepřežil žádný organismus – i ti nejodolnější extrémofilové totiž snesou jen asi 122 °C. "

atd.

Určitě to nebude za tak krátkou dobu, jak uvádíte, ale mělo by k zániku dojít, a to postupně . Nastane

„Další doba ledová
Návrat superkontinentu
Konec zvířat
vypařené oceány
Smrtící hvězda
Labutí píseň planet “

https://www.sto­plusjednicka.cz/bu­doucnost-nasi-planety-kdy-zanikne-zeme-zivot-na-ni

Další odpovědi
marci1

„Vědci přicházejí s novou teorií. Na základě posledních výzkumů se domnívají, že život na naší planetě zanikne za 1,75 miliardy let. Země se tou dobou zřejmě přestane nacházet v tzv. obyvatelné zóně kolem Slunce. Informuje server abc2news.com“.

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/zahra­nicni/eu/77834-zivot-na-zemi-zanikne-vedci-vypocitali-kolik-zbyva-casu/

Jsem optimista, už v bibli se píše: „Srdce, které je radostné, působí dobro jako lék, ale duch, který je zkrušený, vysušuje kosti.“ 🙂

Kepler

Kosmické vlivy jsou zcela mimo debatu – to je na dlouho. Já doufám, že do 30 let to nebude, ale záleží na tom, jak se bude v celosvětovém měřítku dařit omezovat vliv člověka. Něco se už částečně daří, i když třeba Čína sabotuje vše co se dá – mám na mysli zacelování ozónové díry. Brazílie zase sobecky likviduje plíce planety. No ale může se stát, že zase přilítne pořádný asteroid a ten veškeré debaty utne navždycky. Nebylo by to poprvé v dějinách Země.

Drap

Konec planety se nedá předpovídat. Ten je v nedohlednu. S životem je to na planetě o něco horší, ale nikdo ti nedokáže seriozně odpovědět.

Ametyst

Planeta Země zanikne, až budeme žít bezuhlíkově, jak nám to naplánovali politici: to nás brzy zabije. Bez CO2 a fotosyntézy už nás nebude trápit vůbec nic.:-)

anonym

😁 velmi naivní. Planeta nezemře, ta tu bude ještě hodně dlouho. I život na ní bude přetrvávat ještě mnohem déle než zanikne nebo do kosmu odmigruje poslední pozůstatek z lidské civilizace. Jisté ale je, že k zásadní změně nedojde ani za 20 ani za 30 let, takovéto události mívají výrazně delší časovou náročnost a projevují se jen velmi plíživě a téměř neznatelně.