Avatar uživatele
Bronzový

Kolik let zbývá, než planeta Země zemře?

Než planeta zemře? Dávám tomu 20,30 let.

Kolik let zbývá?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pročtěte si článek "Budoucnost naší planety: Kdy zanikne Země a život na ní?

Za miliardu let dosáhne průměrná teplota na Zemi asi 70 °C a Slunce bude zhruba o 10 % jasnější než dnes. V tu dobu se zcela změní koloběh uhlíku i dalších látek a do chladného vakua kosmu se začnou odpařovat oceány. Ohromné oblasti mořského dna se promění v souš a světu budou dominovat sopky. Celá geografická podoba Země se transformuje s tím, jak bude ubývat sloupec vody – nejdřív jen o desítky a nakonec o celé tisíce metrů.

Za 2,5 miliardy let vzroste jasnost Slunce asi o 40 %, což možná spustí pádivý skleníkový efekt prudkým odpařením zbytků oceánských vod. Pokud k němu opravdu dojde, může to znamenat konec jakékoliv formy pozemského života. Pravděpodobnější je však pomalejší vlhký skleníkový efekt, který nejodolnějším organismům zajistí několik set milionů let existence navíc. Voda přesto i nadále v nějaké formě přetrvá – jako podzemní či zastíněná v jeskyních a vulkanických pramenech.

Teprve při 374 °C už H2O nemůže existovat, a to při žádném tlaku. Právě takové horko by mohlo na Zemi zavládnout asi za 3,5 miliardy let. V případě již zmíněného pádivého skleníkového efektu by ovšem teplota atmosféry mohla dosáhnout až 1 000 °C a výrazně by tak překonala i Venuši s průměrnými 460 °C. V takových podmínkách by nepřežil žádný organismus – i ti nejodolnější extrémofilové totiž snesou jen asi 122 °C. "

atd.Určitě to nebude za tak krátkou dobu, jak uvádíte, ale mělo by k zániku dojít, a to postupně . Nastane

"Další doba ledová
Návrat superkontinentu
Konec zvířat
vypařené oceány
Smrtící hvězda
Labutí píseň planet "


https://www.stoplusjednicka.cz /…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

"Vědci přicházejí s novou teorií. Na základě posledních výzkumů se domnívají, že život na naší planetě zanikne za 1,75 miliardy let. Země se tou dobou zřejmě přestane nacházet v tzv. obyvatelné zóně kolem Slunce. Informuje server abc2news.com".

Zdroj: https://eurozpravy.cz/…

Jsem optimista, už v bibli se píše: „Srdce, které je radostné, působí dobro jako lék, ale duch, který je zkrušený, vysušuje kosti.“ :-))


Avatar uživatele
Zlatý

Kosmické vlivy jsou zcela mimo debatu - to je na dlouho. Já doufám, že do 30 let to nebude, ale záleží na tom, jak se bude v celosvětovém měřítku dařit omezovat vliv člověka. Něco se už částečně daří, i když třeba Čína sabotuje vše co se dá - mám na mysli zacelování ozónové díry. Brazílie zase sobecky likviduje plíce planety. No ale může se stát, že zase přilítne pořádný asteroid a ten veškeré debaty utne navždycky. Nebylo by to poprvé v dějinách Země.


Avatar uživatele
Zlatý

Konec planety se nedá předpovídat. Ten je v nedohlednu. S životem je to na planetě o něco horší, ale nikdo ti nedokáže seriozně odpovědět.


Avatar uživatele
Bronzový

Planeta Země zanikne, až budeme žít bezuhlíkově, jak nám to naplánovali politici: to nás brzy zabije. Bez CO2 a fotosyntézy už nás nebude trápit vůbec nic.:-)


Avatar uživatele
Zlatý

:-D velmi naivní. Planeta nezemře, ta tu bude ještě hodně dlouho. I život na ní bude přetrvávat ještě mnohem déle než zanikne nebo do kosmu odmigruje poslední pozůstatek z lidské civilizace. Jisté ale je, že k zásadní změně nedojde ani za 20 ani za 30 let, takovéto události mívají výrazně delší časovou náročnost a projevují se jen velmi plíživě a téměř neznatelně.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 5213
Zlatý Drap 3311
Zlatý led 2344
Zlatý Kepler 2217
Zlatý marci1 1803
Zlatý ivzez 1397
Zlatý quentos 1294
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý mosoj 988
Zlatý zjentek 943

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.