peterd108

Kolik let vydrží smartphone?

Jaká je podle vás životnost chytrého telefonu?

Nejlepší odpověď
Malvína

Z mých osobních zkušeností cca 2 roky. Výrobci vědí, proč je to také maximální délka záruční doby.

Další odpovědi
Altair-AC

Akumulátor ± 2 roky

Edison

Když se o něj budeš slušně starat a občas necháš vyměnit baterku, tak hoooodně dlouho…

aliendrone

Jak který. Tenhle mám od roku 1999 > https://mobile­net.cz/clanky/re­tro-nokia-6150-manazerka-z-minuleho-tisicileti-33239 3× nová baterka, bezchybná funkce, výdrž cca 5 dní (dle volání), nabíjení 2,5h, možnosti šmírování velmi omezené.

Dnešní mobily (zejména s integrovanou baterií) 3, max. 4 roky bezzávadová funkce. Poté různě vážné poruchy (např. špatná fce foťáku, wifi etc.), které obvykle vrcholí kolem 5–6 roku naprostou nepoužitelností. Je to statisticky kus od kusu – mám např. stále ještě > https://mobil­.idnes.cz/sony-ericsson-p1i-jak-malo-stacilo-k-dokonalosti-test-p0k-/mob_sonyeric­sson.aspx?c=A070716­_023454_mob_so­nyericsson_lhc , který (fakticky nekecám) s mírnou nepřesností kolečka-jogu (občas přeskakuje), funguje také dodnes! (i když původní baterka potřebuje výměnu jako sůl)

Mám za to, že nespolehlivos­t/brzká poruchovost současných mobilů je důsledkem politiky programového zastarávání.

orestez

Kolik let? 14 dní pokud nezůstal v krabici. Nejvíc trpí mechanické části, USB konektor a křehká vlastnost displeje. Až potom přijde na řadu zmenšení paměti RAM. Když naklepnu krycí sklo gorillaglass, kupuji nový mobil, netřeba počítat roky. Zvukovka stařičké A516 je skvělá, už slouží jen jako internetové rádio do zesáku.

ivzez

Souhlasím s Edisonem,
záleží na tom, jak se k němu kdo chová.

Staré „hloupé“ telefony na tom jsou lépe,
také ještě nějaký mám a slouží dobře.