Kolik let vydrží funkční vzduchovka, pokud je používaná jen výjimečně? Musí se po pár letech promazat?

Nejlepší odpověď
Drap

Je dobré ji udržovat stále mírně namazanou, stejně jako každou jinou zbraň.

Další odpovědi
Anikitos

Jednu jsem nechal v kolni přikrytou hadrama.. za pár let bylo dřevo z ní zteřelé a kov zrezivělý.
Ale druhou jsem si nechal pověšenou doma na zdi,nijak jsem ji neudžoval a pořád byla jako nová – než jsem ji prodal.

Udržovat by se měla, alespoň jednou ročně pořádně pročistit, jako každá jiná zbraň.