dust8

Kolik let vazby dostal bohumínský žhář?

Odpovědi
Hufnágl

Může dostat max. 4 roky a pokud jej odsoudí, vazba se mu odečte.

marci1

Vazba se neuvaluje na nějakou určitou dobu. Ve vazbě se čeká na výsledek soudního rozhodnutí ve věci trestního stíhání (odsouzení obviněného).
„Vazba je mimořádné opatření na základě důkazů v trestním řízení, které slouží k zajištění obviněné osoby po dobu nezbytně nutnou pro účely týkající se trestního řízení a následného výkonu trestu. Účelem vazby je zabránit obviněnému, aby se vyhýbal trestnímu řízení nebo trestu, aby mařil či ztěžoval provádění důkazů, aby dokonal trestný čin či páchal další trestnou činnost. Podstatou vazby je dočasné (nicméně zpravidla delší, řádově trvající týdny, měsíce, výjimečně i roky) omezení osobní svobody obviněného rozhodnutím soudu ve specializované vazební věznici či ve vazebním oddělení věznice běžné. Vazba má pouze zajišťovací funkci, nelze ji pokládat za trestní sankci či prostředek nápravy, zároveň také nijak dopředu neurčuje výsledek trestního stíhání (budoucí odsouzení obviněného). Vazbu je třeba odlišovat od zadržení, které je jiným trestněprocesním institutem k zajištění osob a od zajištění, které je upraveno zákonem o Policii České republiky.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vazba_(pr%C3%A1­vo)

Emefej

Až do soudu.