Rokio

Kolik let může mít maximálně starý mládenec?

Může mu být nejvíce 40 let, 50 let, 60 let, nebo může být ještě starší? Je pro tohle nějaká hranice? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím, že pro staromládenectví neexistuje nejvyšší věkové omezení. Starý mládenec je muž, který nikdy nebyl ženatý, nehledá partnerku, nežije zpravidla s rodiči ani s nikým „na hromádce“.

Ve slovníku se uvádí věk „už " nemladý muž“.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=ml%C3%A1de­nec+

Řekla bych, , že je to muž asi od 35 let. Už mu není 20, už dávno má věk na ženění a založení rodiny.

Další odpovědi
Kelt

Starý mládenec je označení pro muže, který se zatím neoženil. A s jeho fyzickým stavem a vzhledem to nemá co dělat. Stejně tak není určeno, jak mladý může být ženich. Takže proč se neoženíte a proč jste se neoženil není žádná hranice. Stejně žena , která je svobodná a nemá děti a v mládí si užívala bude do doby svatbu nést označení stará panna.

Kepler

Může to být jakýkoliv muž, který se nikdy neoženil, třeba i stoletý kmet.

ivzez

Staromládenectví nemá stanoven žádný věkový limit.
Pokud se muž neožení, může být starým mládencem i po dovršení 100 let.

Drap

Jedinou hranicí je v tomto případě úmrtí.

Mc Merkurion

… jo: smrt nebo svatba …

zjentek

Starej mládenec EXISTUJE až do svý smrti!

EKSOT123

V Rusku může být „Moloděc“ (event. molodčina apod) i stará babička, pokud je v nějakém směru výjimečná, dobrá.