Rokio

Kolik let má Fiškus z pohádky Pettson a Fiškus?

Nejlepší odpověď
annas

Kocour Fiškus byl kocourek, tedy v době vzniku příběhu zřejmě maldý

Animovaný film byl natočený v r. 2000, tudíž kocourek má 18 roků podle vzniku filmu. V něm přece nestárne.

Myslíte, že e v animovaném filmu se uvádí věk kocourka?

--
Sloveso míá vymezuje i obsah pojmu – týden má sedm dní, metr má 100 cm, člověk má tolik a tolik roků, tudíž otázka je správně položená.

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/m%C3%ADt

Další odpovědi
ivzez

Roky nelze vlastnit.

___

Stáří filmu je dejme tomu 18 let → to ale není věk kocourka,
který by měl být o něco starší. Kolika let se vlastně dožívají kočky?

Podle mne otázka není formulována správně ani jednoznačně.
Mohlo jít také o otázku na trest odnětí svobody, … (kdyby nešlo o kocourka).