Usoman

Kolik kWh (přibližně) se spotřebuje v menší chalupě během noční párty?

Odpovědi
Front

S klidem odpovím 200 kWh.

tforro

Neznáme vybavení, způsob vytápění (dřevo nebo elektřina?) Nicméně třeba:
Hudba 100w ; 0,1kw x 10h = 1kwh
světlo 4×60w; 0,24kw x 10h = 2,4kw
televize 100w; 0,1kw x 10h = 1kwh
Cena za 1kwh třeba 5kč. Celkem spáleno 4,4kw x 5kč = 22kč.
Vzhledem k ceně veškerého pohoštění je cena za el. energii zanedbatelná.

Front

Nevidím důvod proč uživatel „dudu“ nahlásil tento můj příspěvěk.!
"Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: S klidem odpovím 200 kWh.
Nahlásil uživatel: dudu
Z důvodu: Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.

Po posouzení administrátorem bude váš příspěvek buď na server navrácen (je možné, že v upravené podobě) nebo ze serveru odstraněn. O případném odstranění příspěvku obdržíte informaci prostřednictvím e-maillu.

Připomenutí: Častým důvodem nahlášení příspěvku bývá nepoložení otázky do pole pro otázku.
Věnujte prosím, pozornost pravidlům serveru a kodexu uživatele. Pro správné používání serveru je vám k dispozici nápověda.
Časté dotazy naleznete pod záložkou FAQ.

S přátelským pozdravem

Tým Odpovědi.cz"

Rozbor mého příspěvku:
Topení objektu

3× akumulační kamna 1 ks – 4 kW
1× bojler na ohřev vody 2 kW
Ohřev ostatních prostorů 5 kW
Již tyto spořebiče při 8 hodinnové nabíjení spotřebují 152 kWh!!!
Vaření (el. sporák, gril apod) 10–12 kW = 2 hod.spořeba – 20–24 kWh
Ostatní odhadnutá spotřeba (osvětlení, čerpadla, ventilátory atd.) 20–30 kWh
Vše dohromady cca 200 kWh.