Nikkol

Kolik křepelčích vajec nahradí jedno slepičí?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Křepelčí vejce jsou ve srovnání se slepičími asi 4–5 krát menší

Zdroj: http://vejce.kva­litne.cz/

Další odpovědi
Drap

Informace pro boláka. Tady se nemluví o křepelkách , které ještě někde u nás můžeš potkat v lese. Ake o křepelky uplně jiné, chované běžně v zajetí, jejichž vejce se využívájí a jsou považovány za kulinářskou dfelikatesu

hanny 2

Řekla bych tak 4–5,podle toho,jak velké slepičí.

bolak

A to potřebuješ do nějakého speciélního pokrmu?
Jako že seš zrovna teď někde v lese, chystáš se péct bábovku v ešusu a máš k dispozici pouze křepelčí vejce? :)
Nebo se ptáš jentak teoreticky, kolik křepelčích vajec se svojí nutriční hodnotou rovná jednomu slepičímu?
A nebo se jedná pouze o ten objem, jak už ti tu někdo odpověděl?

Pokud jde o tu náhradu do pokrmu, tak bych si raději počkal a ráno si skočil do krámu pro normální regulérní slepičí vejce.

A nezapomeň vzít si s sebou pět peněz.

Drap: Aha, tak alespoň se zase dozvím něco nového. Já znám akorát ty z křemílka a vochomůrky.

MacinaN

No, pokud jde o objem, tak vám na jedno slepičí vejce vyjdou asi 3 – 4 křepelčí, záleží ale pochopitelně na velikosti. Proč, chystáte se na chov křepelek? Pokud ano, tak doporučuji tato krmiva – https://www.e­nergyshobby.cz/krmi­va-pro-bazanty-a-krepelky/ – snáška je pak o něco větší, nebo alespoň u nás byla.