zjentek

Kolik kovídků se vejde do jedné plnohodnotné kapénky?

Vím – otázka těžká, ale tak prosím jen tak plácněte, pro hrubou představu. (;

(Nemyslím ten aerosol, obsahující většinu počtu částic, co z nás vychází mimo jiné při dýchání a dá se doma snadno vyvětrat, ale na mysli mám průměrnou kapénku, obsahující většinu objemu částic, která nakonec ulpí doma někde na dovrchu a je nebezpečná tak dlouho, než provedeme nějakou tu hygienu.)

Odpovědi
paul1

Hledal jsem a nenašel, ale tady je jedno zajímavé povídání a ukázky šíření koronaviru v kapénkách.

Zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/sireni-covidu-vzduchem-v-nevetrane-mistnosti-rozestupy-nefun/r~f73f52­3a113411eb842f0cc47ab5f1­22/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.