Rokio

Kolik kilometrů může mít minimálně túra, aby šla považovat za túru?

Řekl bych, že túra by měla probíhat v přírodě. Jaké nejnižší množství kilometrů by ale měla mít, aby ještě šla nazvat túrou?

Odpovědi
Kepler

To není jednoznačně definováno. Za mlada jsem absolvoval po hřebenech Beskyd i 50 km, teď je pro mně tůra, i když jdu pěšky na druhý konec malého města. Dobrá zpráva je, že si sebou ještě nemusím brát spacák.

Kelt

Tak záleží především na terénu. Můžeš jít dvacet kilometrů třeba čtyři 5 hodin a vidíš pěknou krajinu, rodina bude spokojena. Taky můžeš být v horách a půjdeš 5 hodin a ujdeš třeba 6 km, budeš utahaný jak kotě, všichni ti budou nadávat, když nebudou mít dobrou obuv atd. A taky záleží na tvém věku a kondici. Nebudu soutěžit s lidmi, kteří jsou o 30 až 40 let mladší, pokud jim nestačím.