Kolik kilo se průměrně zhubne po měsíčním půstu?

Odpovědi
anonym

po měsíčním půstu se dost možná i „zhebne“.

Půst začíná být pro člověka nebezpečný už po třech až pěti dnech, kdy tělo spotřebuje zásoby sacharidů ve formě glykogenu. Poté se metabolismus přeorientuje na tuky, jakožto primární zdroje energie. Zdrojem energie přestává být glykogen, jsou jím ketony, které vznikají při spalování tuků.

Člověk začíná vydechovat aceton, který v organismu vzniká při nadměrném spalování tuků. Jakmile objem ketonů v těle stoupne, nastane ketoacidóza a ketokóma, které mohou být příčinou smrti.

Na začátku hladovění je člověk podrážděný, pak upadá do letargie a tělesně slábne. Je zmatený, cítí se vyčerpaný a horší se mu úsudek. Imunitní systém slábne, člověk je náchylnější k nemocem, většinou se přidává i průjem. Nastávají halucinace, svalové křeče a srdeční tep začíná být nepravidelný. Jde o signály blížícího se selhání životně důležitých orgánů.

Zdroj: https://ona.id­nes.cz/extrem-co-vsechno-prezije-clovek-d4q-/zdravi.aspx?c=A080811­_112334_zdravi_bad