tajnaL

Kolik kalorií denně přijmout?

Dobrý den kolik kalorií mám denně příjmout abych zhubla[ věk:10 výška:148 váha:43 cílová váha:37

Nejlepší odpověď
Hlada

Tvá váha je v pořádku. Žádné kalorie nepočítej. Pokud máš takové myšlenky, může jít o počátek poruchy příjmu potravy. Jde o mimořádně vážné psychické onemocnění s nejvyšší úmrtností ze všech psychických poruch. Z obchodních důvodů se tomu ale nedává v médiích prostor. O svém stravování se neraď na internetu, ale se svými rodiči!

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Poruchy_p%C5%9­9%C3%ADjmu_po­travy

Další odpovědi
ivzez

Je nesmysl se v období vývoje a růstu pokoušet zhubnout.
Váhu máš vzhledem k výšce „v normě“ a ještě porosteš.
Zaměř se spíše na to, aby ti nechyběly důležité látky, a na pohyb.

zvonisek

Určitě jez všechno, jez normálně.
Hodně pij, jedině nejez brambůrky a nepřeháněj to se sladkým.
Jez maso, zeleninu, ovoce, prostě všechno.
V tomto věku se dieta nedrží, akorát bys si ublížila.

aceg

V Evropě zkoumá a doporučuje optimální dávky příjmu kalorií pro různé věky, pohlaví, životní situace organizace EFSA. Více v tomto článku https://www.po­travinyinfo.cz/33/no­ve-doporucene-vyzivove-davky-efsa-hlavni-nutrienty-uniqueidmRRWSbk196FN­f8-jVUh4EuODk_BiB­tGxb6CY6_2AciL2ZspO­sA8wwA/

aceg

Energetický příjem 10 leté dívky by měl být mezi 7600 a 9500 kJ (v závislosti na fyzické aktivitě, pokud moc nesportuješ tak spíš ta dolní hranice) … v jednotkách kcal je to přibližně (1815 až 2269). Pokud chceš hubnout odečti od toho čísla nanejvýš 15% určite ne víc. Můžeš tedy svůj denní příjem krátkodobě snížit i na 1542 kcal denně, po krátké době se ale určitě vrať na optimum v rozsahu 1815 až 2269 kcal. Neomezuj nijak denní doporučený příjem vitamínů a minerálů.

Jiří Bohumil

Neblbni, ´Tvá váha je absolutně v pořádku.
Jsi v období růstu a vývoje a pokud budeš takto uvažovat, skončíš jako anorektička. A to je pak „sakra“ problém. Mám obdobný případ velmi blízko a jsme z toho všichni (mimo onu osůbku) velmi nešťastní.

ivzez

Ta cílová váha vypadá vysloveně strašidelně.