Avatar uživatele
mosoj

Kolik jste v zaměstnání podali zlepšovacích návrhů ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym před 3924 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

jelikož se musíme držet přísných osnov, tak u nás v práci ta možnost není. Leda pokud by se počítalo jako zlepšovací návrh vychytávání chyb v učebnicích – a že jsem jich vychytal dost. Ovšem kulový z toho – i kdybych nějaký ten oficiální zlepšovák vymyslel, stejně bych z toho měl prd, jelikož se na nás šetří, jak může…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kyta

Osobně dva,,a myslíš že jsem dostal ohodnocení?Hov­no,,,šéf jen řek,,to je dobré:D..hihi,,a bylo to,,múj,tata,,aspon za blbých komoušů,za zlepšovák,dostal pětistovku:),,ale su rád že se nám ulehčila práce,,,,,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

mnoho ..každým neschváleným zlepšovákem byli povzbuzeni k práci titéž lidi, kteří na každém schváleném hledali nějaká zhoršení

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Zlepšovacích návrhov a patentov s riadnym schvaľovacím konaním sa za tie roky našlo niekoľko.
Ale jestvujú aj iné zlepšovacie návrhy, typu bežné pracovné, ktoré napriek ich zaujímavosti, novátorstvu, ich konkrétnemu následnému použitiu, nie sú za zlepšovací návrh považované a v konečnom výsledku slávu za ne berie nie navrhovateľ, ale zamestnávateľ, autor zlepšovacieho návrhu ostáva skromne ako Popoluška kdesi v pozadí. Týchto prípadov je v bežnom živote veľa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Za mojí pracovní kariéru jich bylo dost. Některé se ujali a fungují dodnes. Měsíc tomu jsem na lince lakování, nedá se říct, že vymyslel, ale poradil jsem obsluze navěšování dílců, jak využít kapacitu. A co anděl nechtěl, šel okolo vedoucí střediska, vše vyfotil a dal příkaz všem směnám, aby takto kapacitu využívali a já následný měsíc obdržel finanční částku ve výši 1000 Kč. A za komoušů v jiném oboru, kde jsem pracoval, bylo těch zlepšováků také dost, jenže návrhy byly vedením odmítány. Ale po nějakém čase moje zlepšováky navrhl sám předseda s tím, že je to z jeho hlavy. Finanční odměna žádná, ale jak píše Kyta, usnadňovalo to fyzicky namáhavou práci. A jedna perlička nakonec. Jednou jsem důmal, jak narovnat mírně ohnutou železnou trubku (průměr 10 cm) u branky vchodu do domu. Tažením, tlačením to nešlo. Zrovna u toho byl kamarád syna (14) a poradil mi, abych flexou nařízl dole trubku, srovnal ji a zavařil. Práce na 10 minut.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

za minulého režimu velice hodně. Snad i přes 100. Bylo to dobré přilepšení k výplatě. To se dělali i zlepšováky zlepšováků. Když člověk věděl jak na to, tak se uvedlo že zlepšení je pro více lidí (počet si již nepamatuji) a odměna se násobila.
Nejvíce jich měl udržbář.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek