bolak

Kolik je za víko od kanálu?

Sou to asi dva roky, co sem potkal cigána a na kárce vezl to kulatý víko se znakem města. Normálně bych se nad tím ani nepozastavil, ale shodou okolností o tom den předtím mluvili v TV, tak jsem to vnímal. Ptal sem se ho kde to vzal a von prej že to našel, že prej to normálně leželo na zemi, ale to není důležitý…

Co je důležitý, že s tím jel směrem ke sběrnýmu dvoru a tak by mě zajímalo, kolik se dá na takovým jednom víku od kanálu trhnout.

(možná že Zdena Rosecká by mohla takovéto slovní úlohy ze života mohla zahrdnout do svých příštích matematických publikací, ať furt děcka nepočítají hruštičky a jablíčka)

Odpovědi
beer

Malinko zapřemýšlej, pak trochu zagůgluj a máš to. ))

honza19hk

no kulatý víko tak 80 kg,to vynásob tak 6 kč (litina) a máš cenu kterou dostal pokud mu to ve sběrně vezmou.

Jinak samozřejmě,že ti řekne,že to leželo na zemi, jen zapoměl dodat,že tam je teď díra.

bolak

beer: já se radši zeptám, šetří to závity