jsemjá

Kolik je ve vesmíru galaxií?

Ví se to?

Nejlepší odpověď
Kepler

Existují jen kvalifikované odhady. V pozorovaném vesmíru existuje pravděpodobně více než 100 miliard galaxií. V roce 2016 britští astronomové odhadli počet galaxií na více než jeden bilion. (Wiki)

Další odpovědi
orwell

Prý nejméně dva biliony :)
https://www.o­sel.cz/9199-ve-vesmiru-jsou-nejmene-2-biliony-galaxii.html

aliendrone

Neví, je jich HODNĚ. :)

hapiky

Zatím známe jen zhruba 5% vesmíru. V tom známém vesmíru je hvězd více než zrnek písku na všech plážích světa. Galaxií bude „jen“ asi 100 miliardkrát mé­ně.

Drap

Ještě je nikdo nestihl spočítat.

aliendrone

Kepler>>> Dobře, ale je OBROVSKÝ ROZDÍL mezi „vesmírem“ a „pozorovatelným vesmírem“. ;) :D :D

Kepler

No to je. Proto jsem to takto napsal. Protože kolik je jich v nepozorovatelném vesmíru jich může být další bilión nebo taky trilión. To už nikdy nikdo nezjistí.

jsemjá

Jestli je vesmír opravdu nekonečný, asi jich bude mnohem víc.