Kolik je v Praze celkově mostů přes řeku Vltavu?

Vypadá to, že hodně už jen podle obrázku. :)
Sakra Praha je navečer na pohled skoro magická co?

Víte i jejich názvy? Všechny asi mít nebudou, ale tak aspoň ty co mají?

Přiznám se, že z hlavy mě teď napadne jen Karlův most.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ten v popředí je Mánesův, pak Karlův, Legií a za ním Jiráskův. Kolik jich je celkem z hlavy nevím. Počkám si, až to někdo najde na Wiki.

Další odpovědi
Kepler

Ano, je jich opravdu překvapivě hodně, některé nejsou přes celou Vltavu, jen na některý ostrov. Pěkný přehled je zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_mos­t%C5%AF_v_Pra­ze

anonym

Celkově 34 mostů podle odkazu na wiki co jsem teď počítal. Tomu říkám dobré propojení ve městě v místě řeky. :) Nevím jaká je situace v jiných velkých/hlavních městech, ale toto je zdá se fajn číslo.

Jinak palce až zítra ±. Ze zvyku to už ani nepíšu, ale když už tu píšu něco do diskuze, tak proč to občas nezmínit. A vůbec ten přehled je fakt supr podrobnej, takže dám pak i nominačku :)

annas

Třeba se mrkní na Londýn.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-je-mostu-pres-reku-temze

Lamalam

A co teprve Benátky nebo Petrohrad…