mosoj

Kolik je v ČR průměrná spotřeba vody na jednoho obyvatele ?

Spadáte do průměru ?
Doplňuji:
Já mám spotřebu 98 l osoba /den. cca 76 m3 /rok ( zalévám i zahrádku, (bohužel zdroj užitkové vody nemám !!). Kolik máte vy ?
Šetřit více znamená chodit na záchod do křoví, nebo neprat v automatické pračce. Obojí je proveditelné i bez EÚ.

Nejlepší odpověď
marci1

V ČR asi 140 litrů, pro zajímavost v USA 300 a v chudších afrických zemích 10 litrů vody/1 den. Spadáme do průměru.

Zdroj: http://ucebni­ce.enviregion­.cz/3_-voda/pitna-voda/spotreba-pitne-vody

Další odpovědi
anonym

Mosoji, spotřebu mám o něco málo vyšší než Ty, ale nezalívám zahrádku. Pokud jde o pračku, tak ta má nižší spotřebu, než když pereš v ruce nebo na valše. To bychom museli s prádlem do potoka, abychom na praní ušetřili.
Splachovač jde určitě nastavit na optimální množství vody, ale protože už se do nových splachovačů promítlo šetření s vodou v tomto zařízení, tak to nijak světoborná úspora nebude.

anonym

Máme spotřebu 36–37 m3 za rok a jsme jen 2, takže spotřeab an 1 je 50 l na den.
Šetříme kde se dá, sbíráme vodu po koupání a s ní splachujeme záchod, popř.chytáme vodu z pračky a s ní také splachujeme.
Někteří sousedi mají pod okapem sud a chodí pro vodu do sudu.Jeden soused to ale vymyslel ještě lépe, až na horu pod okap dal 1000 litrovou nádrž, od ní natáhl trubky (záchod má jen přes stěnu baráku) do splachovadla a tak když zatáhne, tak mu natéká do splachovadla voda přímo z velké nádrže venku.

sevos

Je nás 5 dospélých,denní spotřeba okolo 560 litrů.
Doplňuji:
Bez zalévání.

suaeda

Zaznamenávám pravidelně měsíční spotřebu energií i vody. Takže vody studené i teplé spotřebuji tak v průměru 60 – 65 l na den.