bolak

Kolik je v český republice Járů Cimrmanů?

Ví se to?

Nejlepší odpověď
www

Příjmení nebo jméno a jeho počet zjistíš ve známém zdroji.
Ale co je vlastně Jára? Jaroslav, Jarmil..
Takže nezjistí.
Doplňuji:
„Jára Cimrman“ tedy je a bude vždy jediný! 😉

Zdroj: www.kdejsme.cz/

Další odpovědi
sevos

Jeden.

bolak

annas: ten stoj bere jenom příjmení, těch 388 ti vyplivnul špatně, to jen sečet příjmení JÁRA s příjmením CIMRMAN

annas

Ale na Františka, Jaroslava Cimrmana to hodilo jiné číslo než jen na Cimrmana. Takže jsem blbě pochopila.
Mažu svou odpověď. .

Ví se to. Postava Járy Cimrmana univerzálního českého génia, vytvořená Jiřím Šebánkem a Zdeňkem Svěrákem, byla jen jedna.

Příjmení: ‚Jára Cimrman‘, počet výskytů 388 v celé ČR

http://www.kdej­sme.cz

Doplňuji:
Příjmení: ‚František Cimrman‘, počet výskytů 167 v celé ČR

Příjmení: ‚Jaroslav Cimrman‘, počet výskytů 136 v celé ČR

Historický vývoj četnosti příjmení „Cimrman“:

2010: Počet výskytů příjmení „Cimrman“ v roce 2010: 134 v celé České republice
2011: Počet výskytů příjmení „Cimrman“ v roce 2011: 136 v celé České republice

bolak

No dyť povidam :)

Příjmení Cimrman > 136 výskytů
Příjmení Jára > 252 výskytů
Příjmení František > 31 výskytů

Proto když zadáš „Jára Cimrman“, počítá to jako kdybys zadala dvě příjmení výskyty obou příjmení to sečte dohromady > Jára+Cimrman=252+136­=388

František+Cim­rman=31+136=167

Mně nešlo ani tak o Cimrmana obecně, jako spíš o kombinaci Jméno:Jára + Příjmení:Cimrman . (A toho járu, ať už je to Jarmil, Jaroslav, Jaromír, to je fuk, prostě všechno co jde zkrátit na Jára, ale to asi nedohledám co?)

annas

Já rozuměla, že hledáš jmenovce génia, ale neznala princip vyhledávače. Jo, matematika. :))
Děkuji za vysvětlení.
Zkusím se podívat, zda se nějaký JC neobjeví.

bolak

Cimrmanů (obecně) vím, to mi hlásit nemusíte > http://www.kdej­sme.cz/prijme­ni/Cimrman/hus­tota/