Kazatel

Kolik je tady odborníků přes viry? A pokud někomu věříte, je to vláda, která tomu ale však také sama nerozumí?

A víte, kdo je tedy tím odborníkem, dle kterého se to v ČR vše řídí?

Nejlepší odpověď
hapiky

Stále dokola diskutovaný případ.
Když nebude vláda dělat s kornavirem nic, budou ji později někteří žalovat. (ti, kterým kornavirus zamordoval jejich příbuzné nebo přátelé).
Když bude vláda aktivní, bude hanobena za opatření, které nařídila.
A teď si vyber, co chceš. Prostřední cesta bohužel není.

Další odpovědi
Justin1

Nejsem odborník. Vládě věřím, že se snaží, ale nevěřím, že dělá všechno správně. Pokud vláda něco nezakázala nebo neomezila, nevěřím automaticky tomu, že to je bezpečné, a raději si to i bez vládního opatření odpustím, pokud můžu.

Hlada

U nás je dost důveryhodných epidemiologů a odborníci jsou i ve vládě. Všichni se jednoznačně shodují na nutnosti plošného očkování. Bohužel tu ale chybí dostatečně razantní vůdčí osobnost, která by to prosadila.

Ametyst

Pokud se tu tlačí očkování za každou cenu, je jen přirozená lidská skepse, že existuje i jiná cesta. Každá vědecká teze napříč obory má vždycky oponenturu, jinak by neprošla. Zde nezaznívá ani náznak oponentury.

mosoj

Proč musím někomu věřit. Za svůj život jsem již nabyl nějaké vědomosti i zkušenosti. Věřím hlavě svému úsudku.

paul1

Odborníkem nejsem, ale věřím jim. Hodně lidí se za odborníky prohlašuje jen na základě toho, že někde něco vyčetli, ale to nemůže nahradit vzdělance a praktiky v tomto oboru. Ale i mezi nimi se najdou všelijací, co se dá dělat. Lidé jsou omylní.
Tady je názor jednoho odborníka:
https://zivot­vcesku.cz/imu­nolog-jiri-sinkora-popsal-krok-za-krokem-co-rozhoduje-o-zivote-a-smrti-po-vdechnuti-infekcni-davky-koronaviru/?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu#dop_ab_va­riant=632600&dop­_source_zone_na­me=hpfeed.sznhp­.box&dop_req_id=YB8JCC5v­689-202111251141&­dop_id=14345830

Zdroj: https://www.id­nes.cz/revue/spo­lecnost/miros­lav-etzler-covid-oboustranny-zapal-plic-kyslik-ockovani.A211126_095­059_lidicky_sub

Pepa25

paul: ideální je najít si, co daný odborník tvrdil třeba vloni a jak reagoval na jiný vývoj situace (každý je omylný). Z toho pohledu je p. Šinkora pro mě naprosto nedůvěryhodný, protože vloni tvrdil prokazatelně hlouposti.