Ing.internet

Kolik je průměrná čistá mzda v Čr?

Nejlepší odpověď
lexx

24 000 Kč / měs. to je brutto (hrubá mzda) čistá je snížená o daně a odvody (soc., zdrav.)

Další odpovědi
anonym

Průměr čisté mzdy se neuvádí, protože každý má jiné daně podle daňových zvýhodnění na děti, manželku apod.
Statistiky zásadně uvádějí sledovatelnou hodnotu hrubé mzdy.
Každého půl roku uvádí ČSÚ výsledky republikové, regionální i oborové a po něm to zveřejňují média včetně Novinek na Seznamu.

Michal Kole

prý 24 tisíc necelých, co jsem nedávno někde četl

Do nějaké kalkulačky na výpočet čisté mzdy zadejte 24 000 a ono Vám to vypočte mzdu čistou

http://kalkulac­ky.idnes.cz/cr_kal­kulator-ciste-mzdy-2011.php?mzda=24­000&f_zlava_po­platnik=1&f_zla­va_manzel=2&f_in­validita=1&f_ztp=1­&f_priprava=1&f_de­ti=0&f_deti_ztp=0

arygnoc

málo.