Džanička

Kolik je potřeba místa na jednu jalovici, když bude venku v ohradě..

Nejlepší odpověď
tom004

Janča169: Kráva panna.

Další odpovědi
venkovan

Pro janču – jalovice je slivovice z plodů jalovce – nebo ne?
Ale k otázce – čím víc prostoru, tím pro krávu lépe. Myslím, že lepší odpově´d lze sehnat u veterinářů či chovatelů. Nicméně je třeba ještě zvážit jaká je půda v ohradě, protože často je vidět, že zvížřata povrch rozšlapou do bahna a potom dostávají záněty na nohách.

dudu

Je velký rozdíl má-li se jednat o výběh pro jalovici nebo o místo na pastvu pro jeden, či více kusů. Jako výběh, kde bude jen krmeno a napájeno jedno zvíře bohatě stačí prostor 5×5 metrů, ovšem při pastevním odchovu s dokrmováním je třeba cca desetiarovou pastvinu, praktikovat košárování a zvíře musí mít přístup k vodě.
Podotýkám, že chov skotu jsem už studoval v šedesátých létech a svět se mění.

Janča169

co je jalovice