mosoj

Kolik je na tom pravdy ?

Takto jsem se ptal !! Nikde netvrdím že je všechno pravda. Nakonec formulace otázky je snad jasná.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-je-na-tom-pravdy

A ejhle.
http://cz.sput­niknews.com/svet/20­160115/2142069/lo­tyssko-zadost-sily-nato-ruske-divize.html

Nejlepší odpověď
Lamalam

Já tomu věřím, nic jiného Rusům nezbývá. NATO v Pobaltí provokuje s tisícovkou vojáků, tak 3 divize je adekvátní odpověď.

Další odpovědi
led

Z vašeho odkazu: „V říjnu informovala NATO, že může zvýšit počet svých vojáků“
Ptám se: jakých vojáků? Médiá neříkají celou pravdu.
NATO nemá vlastní armádu, jsou to vojenské jednotky jednotlivých členských států Aliance, podléhajíci rotujícímu velení ve zmyslu smlouvy.
Ze zakládajícího dokumentu NATO, neboli smlouvy, podepsané 4. dubna 1949 ve Washingtonu, D. C.
„ČLÁNEK 1 – Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.“
zde si všimněte slova: „mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.“

  • Zde se jedná zvláště o povinnosti urovnávat veškeré mezinárodní spory mírovými prostředky a zdržet se hrozby silou nebo použití síly.

    „ČLÁNEK 3 – Aby bylo co nejúčinněji dosaženo cílů této smlouvy, budou smluvní strany jednotlivě i společně stálou a účinnou svépomocí a vzájemnou výpomocí udržovat a rozvíjet svoji individuální i kolektivní schopnost odolat ozbrojenému útoku.“ a tady se zastavím… "Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi Ruskou federací a Severoatlantickou aliancí "(1997), obsahuje až překvapivě podrobná ustanovení, která je možno zahrnout právě pod ČLÁNEK 3.

"ČLÁNEK 5 – Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem, a proto se dohodly, že dojde-li k takovémuto ozbrojenému útoku, každá z nich, uplatňujíc právo na individuální nebo kolektivní sebeobranu uznané článkem 51 Charty OSN, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v součinnosti s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a zachovat bezpečnost severoatlantického prostoru. "
zde si všimněte slova: (Smluvní strany)"každá z nich, uplatňujíc právo na individuální nebo kolektivní sebeobranu uznané článkem 51 Charty OSN, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v součinnosti s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a zachovat bezpečnost severoatlantického prostoru. " každá se může smluvní strana rozhodnout, zda jakou akci bude považovat za nutnou. V lidské řeči, to znamená, že Česká republika může, nebo taky nemusí poskytnout jednotky své armády v Lotyšsku, pokud bude vidět řešení problému mírovýmí prostředky.
Ministryně zahraničních věcí paní Albrightová sice v Praze prohlásila, a to v rozporu s článkem 5, „že jestliže dojde k ohrožení bezpečnosti ČR, budeme my (USA) zavázáni ke společné obraně“. Ale! Před zahraničním výborem Senátu vystoupila dne 7. října 1997 v diskusi o „rozšíření, nákladech a Rusku“. Cituji z dokumentu: „Rozšíření …. nás nezavazuje (does not bind us) reagovat na každý násilný incident tím, že bychom šli do války.“ Dodala však, že uzavřením Zakládajícího aktu s Ruskem se vytvořilo příznivé bezpečnostní prostředí v Evropě a mechanismus pro budování důvěry mezi NATO a Ruskem.

Volně podle http://vedomi­.cz/polreich-washingtonskou-smlouvu-citujeme-ale-nezname/

Píšu česky pro snadnější čtení a orientaci v textu. (pro barbakana na jeho nedávnou otázku proč píšu jednou česky a inokedy slovensky)

mosoj

Jsou věci a je jich hodně ,které naše média za žádnou cenu nepustí do oběhu.