Kolik je na světě mravenců?

Nemyslím druhy, ale jednotlivce.

Nejlepší odpověď
fcoop

Takže:
Ukázka řešení úlohy :
Kolik mravenců žije na Zemi a je jejich hmotnost vyšší než hmotnost všech obyvatel na Zemi?
Řešení:
Na začátku zopakuji pro nás důležité informace o Zemi a o mravencích:

http://isoute­ze.upol.cz/fer­mi/reseni/ulo­ha_21.pdf

Další odpovědi
mosoj

Vyděl váhu všech lidí na Zemi vahou mravence a dostaneš jejich počet.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-cast-vahy-veskere-fauny-na-zemi-tvori-mravenci

zjentek

2/3 váhy celé fauny
Doplňuji:
před 258.dny jsem to ještě nevěděl tak přesně ..ten údaj byl na cca 7.000let starých svitcích nějaké březové kůry z Himalájí mezi jiným védským učením, tak nevím, jestli už se ta populace za těch pár let trocha neliší, ale já bych na tom stavěl ,)

Conchus

9999999999999­999999999999999999999999­999999999999999999999999­99999999. Ale možná to má chybu v několika řádech.

postcd

  • hodně
  • tolik kolik se jich uživí aby mohlo prosperovat

anonym

fcoop, to je teorie, ale skutečnost je asi jiná, ne?

fcoop

No – je to „jenom“ teorie,ale vychází se z premis.

Premisa (z lat. praemittere napřed posílat, předesílat) označuje předpoklad. Premisa je v logice a filozofii výrok, jenž je součástí logického soudu. Logickým postupem lze určit, zda souhrn premis implikuje určitý závěr, součástí tohoto soudu však není zkoumání, zda jednotlivé premisy jsou pravdivé. Pravdivostní hodnota závěru je proto závislá nejen na nutném vyústění z daných premis, ale též pravdivostní hodnotou těchto premis.

Jinak nezbývá,než chodit a počítat je. Ale oni nepostojí,tak­že.....