dust8

Kolik je na Sahaře celkově oáz?

Opraveno díky Keltovi. ;)

Nejlepší odpověď
annas

V anglickém zdroií časopisu National Geographic se uvádí:

"Pod saharskou pouští existují některé z největších zásobáren podzemní vody na světě, které zásobují asi 90 hlavních oáz.

Sahara je největší poušť na Zemi – o velikosti kontinentálních Spojených států . Ačkoli tam je mnoho oáz, cestování mezi nimi může trvat dny, protože poušť je tak obrovská .

https://www.na­tionalgeograp­hic.org/encyclo­pedia/oasis/

Další odpovědi
Kelt

Sahara se píše s velkým S . Na Sahaře jsou Oázy ne ovázy? Pokud tady přislíbíš, že tam hodláš jet, tak se tady většina složí na jednosměrnou jízdenku.

Drap

Nejezdi. Oáz bude celkem velký počet , Sahara je hodně rozsáhlá.

Kepler

Počet jsem nezjistil, ale jejich celková plocha je asi 200 000 km2, což je něco přes 2% z celkové rozlohy Sahary. Žije v nich asi 60% z celkových dvou miliónů obyvatel.