Kolik je jedno pera?

Nejlepší odpověď
chudst

Predponu „pera“ neznam. Jen peta – coz je predpona pro biliardu a jeste znam „exa“, coz je pro trilion. Ted jsem si dohledal jeste, ze zetta je 10007 a yotta je 10008.

Takze pokud „pera“ existuje, je to jeste vys.

Nejvice obsahle predpony jsem nasel zde: http://searchsto­rage.techtarget­.com/definiti­on/Kilo-mega-giga-tera-peta-and-all-that (Je jich cca 21 a „pera“ mezi nimi neni. Jestli to jsou vsechny anebo ne, to netusim, ale je to nejvic, co jsem nasel.)

Další odpovědi
arygnoc

1 pera = 10 dpera
1 pera = 0,000001 Mpera, atd.

jednoduché, ne?
jako:

1 cokoliv = 10 dcokoliv
1 cokoliv = 0,000001 Mcoko­liv, atd.

předpona pera- v SI soustavě (a ani jiných, pokud vím), neexistuje.