Kolik je druhů smogu?

Doplňuji:
Mluví se taky o světelém, proto dotaz na různé druhy.

Nejlepší odpověď
quentos

základní druhy jsou dva – „londýnský“ a fotochemický.

Pokud to bereme též jako samostatný druh, tak třetím je ještě smog politický (směs mlhy od politického mlžení a kouře od toho, jak je většina politiků u svého koryta v klidu – „dlouhej kouř“)

Zdroj: www.eamos.cz/a­mos/kat_fyz/ex­terni/kat_fyz_8­755/Smog.ppt

Další odpovědi
beer

Mimo odpovědí quentos může být smog dále způsoben hlukem, prachem, pachy a snad bychom ještě na něco přišli..

manon

Nás učili něco takovéhoto:
SMOG
„smoke & fog“- situace atmosféry, kdy vstupují do reakce
emise, imise a další látky
Uvádějí se tři typy smogu – Londýn, Los Angeles a Ústí nad Labem – podle typické charakteristiky nebo nejvíce zastoupené složky:

•Typ Londýn – redukční; vysoká vlhkost, inverze, T kolem 0°C,
saze, SO2, emise z průmyslu
•Typ Los Angeles – fotochemický; slunce, NOx,CHx, přízemní ozón, emise z dopravy
•Typ Ústí nad Labem – fotochemický; SO2, organické látky, chlor,
fytoncidy

www.lesnicka-skola.cz/galle­ry/816/ekonomi­ka_4ds_1_0.doc

www

Nějak všichni předemnou zapomněli na smog dnes nejběžnější a sice ten rádiový (televize, rádio, mobily..)