rady74

Kolik je danˇ z prodeje nemovitost

koupil jsem nemovitost za částku větší než za jakou jsem jio potom prodal.Musím platit za to danˇ?500–450tis.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nerada dávám odkazy, ale toto se nedá odbýt jednou větou, takže tady čti :
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/29110-budete-platit-dan-z-prijmu-z-prodeje-nemovitosti-/

Další odpovědi
Hlada

Daň z příjmu platit nebudete, budete platit jen daň z převodu nemovitosti.

anonym

Ano,daň musíš zaplatit,ale proto že nemovitost jsi prodal dříve než uplynulo pět let,nebudeš platit z převodu 3%,ale 15 % ze zisku.Na výpočet daně musíš mít i znalecký posudek prodávané nemovitosti.