Michael13

Kolik je cirkusů Berousek?

Vím, že existují minimálně dva.

Nejlepší odpověď
annas

Clánek z března 2016

„Stany rodiny Berousků stojí 300 metrů od sebe: Takhle zuří válka cirkusáků!“

"Roky spolu vedou válku o rodinné jméno. Teď stojí jejich cirkusové stany v Olomouci dokonce jen několik kroků od sebe. Liší se víceméně jen barevným provedením. Nad oběma se ale skví stejné jméno: Berousek. Rodina Berousků má kořeny v Olomouci.

Na prostranství před Galerií Šantovka stojí největší český cirkus Národní cirkus originál Berousek a prakticky přes ulici u sokolovny druhý – Berousek cirkus Sultán. Mezi oběma cirkusy, přestože je založili bratři, přitom panuje už 25 let nepřátelství. Jiří Berousek (69) si totiž jako první založil vlastní cirkus a nechal si patentovat název Berousek (Národní cirkus originál Berousek).

Tím si znepřátelil rodinu, zejména bratra Karla (†66), který v názvu svého cirkusu Sultán chtěl také užívat rodové jméno. To drezurou medvědů proslavil jejich otec Ferdinand Berousek. V současné době vedou oba cirkusy mezi sebou řadu právních sporů."

Více na http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/381434/st­any-rodiny-berousku-stoji-300-metru-od-sebe-takhle-zuri-valka-cirkusaku.html?ut­m_source=bles­k.cz&utm_medi­um=copy

"Není Berousek jako Berousek

Rod Berousků existuje již několik staletí, a u nás se jedná o desítky umělců nebo celých rodin které navazují na dávnou tradici. Rozrůstají se a dnes působí pod různými jmény po celé Evropě.

A nejde jenom o Karla nebo Jiřího Berouska, s rodem Berousků je také například spojen Alex Polach, majitel cirkusu Alex nebo majitelka cirkusu Princ

Dnes po České republice jezdí celkem tři cirkusy, které na svých poutačích užívají názvu cirkus Berousek.atd."

1. Národní cirkus Originál Berousek
. Z celé skupiny cirkusů Berousek má jen tento patentované jméno Berousek a je tak společně s cirkusem Jo-Joo jedinými národními cirkusy v České republice.

2. Cirkus Berousek SULTÁN

3. Cirkus Rudolf Berousek – Cirkusové šapitó – prý vzdálený příbuzný

http://www.cir­kusland.estran­ky.cz/clanky/re­portaze/neni-berousek-jako-berousek.html

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cirkus